Prečo je kompozitná podlaha ideálnou voľbou pre váš domov?

V dnešnej dobe, keď sa rozhodujeme o type podlahy do našich domovov, stojíme pred širokou paletou možností. Zatiaľ čo tradičné laminátové alebo vinylové podlahy majú svoje neodmysliteľné miesto v interiérovom dizajne, novým favoritom na trhu sa stáva aj kompozitná podlaha. Čím sú práve tieto podlahy výnimočné? Ako kombinujú estetiku s funkčnosťou a kde nájdeme ich pravú silu?

kompozitna-podlaha

Ponorte sa s nami do sveta kompozitných podláh a objavte ich výhody, ktoré ich robia ideálnou voľbou pre moderné bývanie.

Čo je kompozitná podlaha?

Kompozitná podlaha predstavuje unikátnu kombináciu materiálov v porovnaní s tradičnými laminátovými alebo vinylovými podlahami. Zatiaľ čo bežné podlahy majú jadro často z jedného typu materiálu, kompozitná podlaha skrýva vo svojom HDF jadre zmes rôznych materiálov.

Hlavné výhody kompozitnej podlahy

 • Široké spektrum možností

  Kompozitná podlaha sa dodáva v širokej škále štýlov, farieb a druhov, takže si môžete vybrať akýkoľvek požadovaný vzhľad, od rustikálnej borovice až po elegantný mahagón.
 • Vysoká odolnosť

  Kompozitné podlahy sú vytvorené tak, aby odolali náhodným nárazom a pádom ťažkých objektov. Mnohí výrobcovia dokonca ponúkajú videá, v ktorých ukazujú, ako ich podlahy odolávajú rôznym nárazom. Odolnosť proti škrabancom nie je náhodná, ale je výsledkom precíznej povrchovej úpravy. Jej kvalita a odolnosť sú definované normou EN 13329, kde sa hodnoty získavajú pomocou abráznych testov. V rámci týchto testov sa sleduje rôzne typy poškodení, od jemných škrabancov až po intenzívnejšie poškodenie povrchu. Táto vlastnosť je kľúčová najmä pre oblasti s intenzívnym používaním, ale aj pre tých, ktorí napríklad žijú s domácimi maznáčikmi alebo majú malé deti.

odolnost-kompozitnej-podlahy

 • Ekologická a zdravá možnosť

  Kompozitné podlahy sú nielen vizuálne atraktívne, ale tiež zohrávajú kľúčovú úlohu v poskytovaní zdravšieho životného prostredia. Zatiaľ čo mnoho predmetov v našich domovoch, vrátane nábytku či hračiek, môže vypúšťať nezdravé látky do ovzdušia, kompozitná podlaha toto riziko neprináša. Tieto podlahy sú navrhnuté s ohľadom na zdravie a ekológiu. Sú vyrobené bez ftalátov a spĺňajú najvyššie štandardy, čo sa týka emisií prchavých látok. Tým sa zaraďujú do elitnej kategórie A+. V rámci podlahových materiálov patria medzi špičku z hľadiska zdravotnej bezpečnosti.
 • Jednoduchá a bezproblémová inštalácia

  Kompozitné podlahy ponúkajú hladkú inštaláciu. Či už sa spájajú systémom „click“, alebo sa pripevňujú lepidlom, manipulácia s nimi je jednoduchá. Hoci majú robustnejšiu štruktúru, ich adaptácia na teplotu miestnosti je rýchla a efektívna.
 • Inštalácia aj na nerovnejší terén

  Kompozitné podlahy pružne reagujú na mierny terén a dokážu skryť nerovnosti až do 2mm/1m. A čo je najlepšie? Takéto drobné povrchové nedokonalosti sa nereflektujú na konečnom vzhľade podlahy, ktorá aj po rokoch vyzerá ako čerstvo položená.
 • Vodeodolnosť a zvukotesnosť

  Jednou z neoddeliteľných vlastností kompozitných podláh je ich vodotesnosť. Táto charakteristika umožňuje ich ideálne využitie v miestnostiach, kde je vyššia vlhkosť, ako sú kúpeľne alebo kuchyne. A nie je to len o odolnosti voči vode – kompozitné podlahy pridávajú bývaniu aj ďalší rozmer. Chôdza po nich je pohodlná a príjemná, a čo je ešte lepšie, s integrovanou zvukovou izoláciou budú vaše kroky takmer nehlučné. Toto riešenie tak prináša kombináciu pohodlia a praktickosti do každodenného života.

vodeodolna-kompozitna-podlaha

 • Tvarová stálosť

  Kompozitné podlahy s pevným jadrom si dokonale udržiavajú tvar, vďaka čomu im priame slnečné žiarenie z väčších presklených okien neškodí. V porovnaní s vinylom kompozit ľahko odoláva takýmto slnečným vplyvom, čím sa stáva ideálnou voľbou pre priestory plné prirodzeného svetla.
 • Bez dilatácie až 240 m2

  Tieto podlahy možno pokladať na plochy až do 240 m2 bez nutnosti vytvárať dilatačné špáry medzi miestnosťami. Napriek tomu, že je súčasťou ich zloženia prírodný kameň, majú príjemný a teplý povrch, vhodný pre všetky domácnosti. A v prípade, že uvažujete o inštalácii podlahového kúrenia, čo je v súčasnosti často využívaným riešením v moderných novostavbách, kompozitné podlahy sú optimálnou voľbou vďaka ich vynikajúcej tepelnej vodivosti.

Kvalitná kompozitná podlaha na LAGRO-podlahy

Ak hľadáte podlahové riešenie, ktoré spĺňa rozsiahle požiadavky, kompozitná podlaha by mala byť na prvom mieste vášho zoznamu. Vďaka množstvu vzorov, ktoré vyhovujú akémukoľvek štýlu, a odolnosti, ktorá vydrží desaťročia, vám kompozitná podlaha poskytuje
to najlepšie z oboch svetov. Váš domov bude vďaka nej teplejší, tichší a jednoduchší na údržbu.

Prezrite si našu bohatú ponuku kompozitných podláh a vyberte si takú, ktorá najviac vyhovuje vašim potrebám.